Przestrzeganie zasad BHP

Każdy przedsiębiorca powinien przestrzegać zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i nie ma co do tego wątpliwości. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że obecnie wszelkie naruszenia zasad BHP mogą przedsiębiorcę bardzo wiele kosztować. Oczywiście przede wszystkim dotyczy to szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, jak i właściwego dostosowania stanowisk pracy i ich zabezpieczenia.

To jednak nie wszystko, bo nie możemy zapomnieć także i o pomieszczeniach socjalnych, a więc między innymi szatni. Co musi się tam znaleźć? W pierwszej kolejności trzeba tu wspomnieć o szafkach ubraniowych BHP. Jak zatem wyglądają takie szafki i z czego są one wykonane?

Szafki metalowe w szatni pracowniczej

Jako że szatnie to pomieszczenia, gdzie bardzo często spotykamy się z wilgocią, na pewno klasyczne meble nie mają tu miejsca, bo zwyczajnie nie będą się do tego nadawać. O wiele lepiej sprawdzają się tu natomiast szafki metalowe. Nie może być w związku z tym żadnego zdziwienia w tym, że w szatniach stawia się na szafki metalowe.

Sam wygląd szafek szatniowych BHP to już natomiast kwestia indywidualna. Zazwyczaj nie są one bardzo szerokie, bo i takie być nie powinny, a zajmować nie więcej niż sześćdziesiąt centymetrów szerokości. Jest to wystarczająco dużo, aby podzielić taką szafkę na dwie części. Jedna z nich ma wówczas wieszak a druga półki.

Zamykane na klucz szafki

Nie wspomnieliśmy tu jednak o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Rzecz jasna każda taka szafka ubraniowa BHP musi być również i zamykana, a dostęp do niej powinien mieć jedynie jej właściciel, który będzie tam mógł schować odzież i jakieś cenne przedmioty.

Więcej na temat szafek ubraniowych bhp znajdziecie tutaj: www.szafy-sejfy.pl/category/szafki-ubraniowe