Identyfikacja wizualna marki jest niezwykle ważna. Zakładając każdy biznes, praktycznie zawsze zaczynamy od określenia branży, następnie przechodzi do nazwy, a w kolejnych etapach zaprojektowania logo oraz innych materiałów reklamowych. Trendy w grafice zmieniają się tak samo, jak w modzie, czy innych dziedzinach życia codziennego, dlatego tworząc logo dla firmy, należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Po pierwsze: kolory

Im więcej kolorów, tym większy kosz wydruku niektórych materiałów reklamowych. Chyba że, dany element składa się z kilku kolorów, wówczas takie rozwiązanie może jak najbardziej zostać. Warto zadbać o to, aby kolory logo były spójne na przykład — z wyglądam naszej strony internetowej. Jeżeli na przykład logo będzie w kolorze zielony, a strona w bordowym, to takie połączenie może zwyczajnie się nie sprawdzić. Zawsze możemy poprosić o projekt w różnych kolorach i zmieniać go np. zgodnie z porami roku, czy kolekcją.

Po drugie: ilość elementów

Warto pamiętać o tym, żeby zamieszczać logo we wszystkich kanałach. Im więcej elementów, tym większą powierzchnię grafiki będzie zajmowało logo, co czasami może odwracać uwagę od głównego przekazu. Obecnie o wiele ciekawsze są projekty proste bez zbędnych ozdobników.

Po trzecie: projektowanie logo

Z pewnością nie powinniśmy robić tego sami! Bez odpowiednich narzędzi i programów, skończymy z logiem bez przeźroczystości, które w powiększeniu całkowicie się rozmaże i rozciągnie, przez co będzie nieczytelne. Projektowanie logo Kraków, Wrocław, Warszawa — nieważne gdzie mieści się firma. W dzisiejszych czasach możemy zrobić to z pomocą profesjonalistów praktycznie wszędzie.

Te wskazówki z pewnością pomogą stworzyć ciekawe i kreatywne logo.