Długość kopalni soli w Wieliczce

Do turystów odwiedzających Kopalnię Soli w Wieliczce została udostępniona specjalna Trasa Turystyczna, która pozwala na zobaczenie przepiękne miejsca, jakie posiada kopalnia soli Kraków (Salt mines Cracow). Trasa ma 3,5 km długości i pozwala na delektowanie się przepięknymi widokami, jakie się tam znajdują. Na pewno każdy z pobytu w tym miejscu będzie niezwykle zadowolony i usatysfakcjonowany.

Jak przygotować się do zwiedzania kopalni soli

Należy jednak pamiętać o właściwym przygotowaniu się do pobytu w tym miejscu, ponieważ temperatura utrzymuje się tu na poziomie 14-18 stopni Celsjusza, nawet jeżeli na zewnątrz jest 40 stopni na plusie. Dlatego też będzie tu na pewno chłodno i warto mieć ze sobą do ubrania coś ciepłego, aby zwiedzać to miejsce w komfortowy sposób.

Należy mieć na nogach również wygodne buty, ponieważ do pokonania będzie ponad 800 schodów. Dlatego też bardzo wskazane jest tutaj obuwie sportowe, w którym będziemy czuli się bardzo komfortowo.

Kto może wejść do kopalni soli?

Na terenie Kopalni Soli znajdują się WC, kantor, bankomat. Trzeba jednak pamiętać, że WC znajduje się także na trasie zwiedzania, ale dopiero po około 1 godzinie, 90 minutach zwiedzania. Dlatego też warto najpierw załatwić swoje potrzeby, zanim wyruszymy w te wędrówkę. Do Kopali Soli nie można wejść wraz ze zwierzęciem.

Warto podkreślić, że do Kopali Soli mogą udać się nawet najmłodsze dzieci, które znajdują się pod opieką rodziców. Nie należy jednak zabierać ze sobą wózka dziecięcego, ponieważ pokonanie schodów z nim nie będzie łatwe, a momentami byłoby nawet niemożliwe ze względu na bardzo ciasne korytarze.

Do najładniejszych części Kopalni Soli mogą dotrzeć także osoby niepełnosprawne, dla których zostały przygotowane odpowiednie trasy, które będą w stanie pokonać bez najmniejszych problemów. Dostępna jest tutaj winda, którą mogą podróżować. Trzeba jednak wcześniej poinformować Kopalnię, jeżeli planuje ją zwiedzać osoba niepełnosprawna.

 

Wycieczki dla turystów Salt mines Cracow organizuje biuro: Cracowvisit.com/wieliczka-salt-mines-cracow-tours.html