W dzisiejszych czasach zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Nic w tym dziwnego, w końcu obecnie wygląd zewnętrzny stanowi wizytówkę człowieka. Niestety zdrowa dieta często nie wystarcz, aby zachować doskonały wygląd przez długi czas. W związku z tym ludzie coraz częściej poddają się zabiegom upiększającym.

Mezoterapia bezigłowa czy igłowa?

Jednym z niesłabnących trendów w kosmetologii jest z pewnością mezoterapia bezigłowa. Popularność tej metody nie słabnie, ponieważ prawidłowo wykonana procedura pozwala spłycić zmarszczki, poprawić nawodnienie skóry, zredukować cellulit oraz rozstępy. Drugim z powodów, dużej popularności mezoterapii bezigłowej jest fakt, że stanowi ona doskonałą alternatywę wobec klasycznej mezoterapii wykonywanej przy pomocy igieł.

Obie metody są skuteczne, jednak bezsprzecznie brak konieczności inwazyjnego nakłuwania skóry sprawia, że metoda bezigłowa ma szersze grono odbiorców. Jedną z głównych zalet metody jest również to, że może być ona zastosowana na różnych częściach ciała m.in. na twarzy, dekolcie, udach czy brzuchu sprawiając ze skóra tych obszarów staje się jędrniejsza, lepiej ukrwiona, jej koloryt zostaje ujednolicony, a wpływ szkodliwych czynników środowiska na skórę zostaje zminimalizowany.

Zasada działania mezoterapii bezigłowej 

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują do działania zjawiska fizyczne zachodzące w komórkach warstw skóry. W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę wytworzonego prądu elektrycznego o częstotliwości radiowej – metoda ta nosi nazwę elektroporacji. Dzięki niej błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, a składniki aktywne mają możliwość dotrzeć w głąb skóry części ciała poddawanej zabiegowi. 

Sprzęt wykorzystywany do mezoterapii bezigłowej 

Warunkiem koniecznym powodzenia zabiegu i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów jest korzystanie z dobrej jakości urządzenia do mezoterapii bezigłowej. Wśród wyposażenia każdego gabinetu medycyny estetycznej powinno znaleźć się certyfikowane urządzenie do mezoterapii bezigłowej.

Stosowanie dobrej jakości sprzętu w profesjonalnym salonie oprócz zadowolenia i poczucia bezpieczeństwa klientów zapewnia również poczucie  bezpieczeństwa. Mezoterapia bezigłowa powinna zostać wykonana urządzeniem medycznym, dzięki temu ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i powikłań jest minimalne. Rehabilitacja oraz ograniczenie codziennej aktywności po zabiegu nie są wymagane, a efekty są widoczne od razu po zabiegu.

Poznaj lepiej urządzenia do mezoterapii: https://medikapoland.pl/pl/content/50-mezoterapia-beziglowa-urzadzenie