Czynnikami predysponującymi do pojawiania się rozstępów określa się nagłych wzrost wagi lub jej spadek, co jest charakterystyczną sytuacją u kobiet ciężarnych. Innym czynnikiem ryzyka są zaburzenia hormonalne, tak powszechne w dzisiejszym społeczeństwie z powodu przyjmowania różnych leków. Warto podkreślić, że do ujawnienia się rozstępów wystarczą genetyczne predyspozycje. Defekt charakteryzuje się wrzecionowatymi, różowymi pasmami. Od strony histologicznej są to zerwane sieci włókien kolagenowych w strukturze skóry.

Skuteczna walka z rozstępami

Medycyna estetyczna wychodzi dziś naprzeciw coraz szerszej gamie problemów dermatologicznych. Rozwiązaniem może okazać się hamowanie rozwoju rozstępów w czasie ich rozwoju. W przypadku osiągnięcia pełnych rozmiarów uszkodzeń kolagenowych na pomoc przychodzi terapia z użyciem lasera CO2. Warto zaznaczyć, że rozstępów nie da się całkowicie wyeliminować, ale można zadowalająco zmniejszyć ich widoczność dzięki laserowym zabiegom.

Zabieg laserem CO2

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów? Całość konkretyzuje się w skierowaniu wysokoenergetycznej wiązki w skórę powodującej głębokie oparzenia z zachowaniem wysp nieuszkodzonej skóry. Ta metoda pozwala na szybki proces gojenia i satysfakcjonujące rezultaty. Na 30 minut przed zabiegiem, lekarz nanosi znieczulający miejscowo krem, przez co zabieg należy do komfortowych psychicznie i fizycznie. Nie trzeba obawiać się znoszenia bólu, a do odświeżonego wyglądu skóry wystarczy często jeden zabieg.

Skóra potrafi naturalnie zareagować na przebycie działania lasera poprzez zaczerwienienie, obrzęk i pieczenie. Z czasem pojawia się złuszczenie naskórka, ale okres regeneracji jest krótki i wynosi zaledwie od 7 do 10 dni. W tym czasie zaleca się unikanie ciepłej wody w miejscu zabiegu oraz stosowanie łagodnego kremu z filtrem SPF 2-3 razy dziennie. 

Laserowe usuwanie rozstępów - Przeciwwskazania

Nasi specjaliści nie zalecają przeprowadzania zabiegów w przypadku obecności świeżej opalenizny, ciąży, chorób nowotworowych, peelingów chemicznych oraz przyjmowania leków takich jak retinoidy lub antybiotyki. Istotnym czynnikiem wykluczającym jest również skłonność do keloidów.

W mieście Kraków profesjonalny zabieg oferuje: Leaclinic.pl/usuwanie-rozstepow-krakow