Karboksyterapia to metoda leczenia wykorzystująca dwutlenek węgla. Urządzenia do karboksyterapii umożliwiają  usuwanie cellulitu czy rozstępów oraz innych niedoskonałości skóry. Zabieg sprawdza się również w przypadku problemów z krążeniem.

Czym jest karboksyterapia?

W ramach zabiegu karboksyterapii po skórę pacjenta wprowadza się dwutlenek węgla. Urządzenia do karboksyterapii stymulują proces regeneracji tkanek oraz wytwarzanie w skórze włókien kolagenowych. Dodatkowo zabieg ten poprawia mikrokrążenie. Może również oddziaływać na komórki tłuszczowe.

Karboksyterapia - urządzenia wspomagają bowiem proces lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały proces jest sterowany z dużą dokładnością. Wykonująca go osoba ma m.in. możliwość dobory ilości i ciśnienia podawanego dwutlenku węgla czy jego temperatury. Sam zabieg jest bardzo szybki i praktycznie bezbolesny.

Jakie efekty przynosi zabieg karboksyterapii?

Zabiegi te dają bardzo trwałe rezultaty. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w walce z rozstępami oraz cellulitem. Aby efekty były jak najlepsze zabieg warto wykonać kilka razy. Decydując się na zabieg wybierajmy miejsca, gdzie pracują doświadczone osoby wykorzystujące urządzenia do karboksyterapii najwyższej jakości.

Warto aby aparatura miała możliwość podgrzewania wykorzystywanego podczas zabiegu dwutlenku węgla. Ogranicza do do minimum ewentualne negatywne odczucia podczas zabiegu. Poza redukcją cellulit doskonale sprawdzają się również u osób, które chcą poprawić stan swojej cery. Zapewniają one bowiem efekt wygładzenia, dotlenienia oraz sprawiają, że skóra staje się doskonale odżywiona. Znika chociażby opuchlizna pod oczami.

Jak długo utrzymują się efekty?

Sprzęty do karboksyterapii uchodzą za bardzo skuteczne, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak długo utrzymują się efekty ich działania. Zależy to od bardzo wielu czynników, m.in stylu życia pacjenta czy sposobu w jaki pielęgnuje on skórę. Średnio przyjmuje się, że zabiegi zapewniają efekt trwający około pół roku, czasami nawet do 9 miesięcy. Zaleca się przeprowadzanie co jakiś czas zabiegów przypominających.

Karboksyterapia - urządzenia od polskiego producenta znajdziesz na stronie: https://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia-urzadzenia