Schody metalowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Są trwałe, estetyczne i łatwe do utrzymania. Dlatego jeśli jesteś na etapie projektu i budowy domu lub innego budynku to warto rozważyć zewnętrzne schody metalowe jako jedno z rozwiązań.

Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzne schody metalowe?

Każdy producent schodów metalowych jednym tchem wymieni szeregi ich zalet. Jest to przede wszystkim ich wysoka trwałość i niezawodność. Ze względu na to, że metal cechuje się dużą wytrzymałością schody metalowe zewnętrzne praktycznie się nie odkształcają, nie mają również tendencji do skrzypienia.

Dużą zaletą tego typu konstrukcji jest duża szybkość ich wykonania oraz stosunkowo niska cena. Schody metalowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie, można również łatwo zaprojektować coś swojego. Producent metalowych schodów dysponuje zazwyczaj możliwością nadania im dowolnego koloru, dzięki czemu będą jeszcze lepiej komponować się z elewacją i bryłą budynku.

Z jakich materiałów wykonuje się schody metalowe? 

Gama materiałów z jakich wykonuje się zewnętrzne balustrady i schody metalowe jest bardzo szeroka. Do ich produkcji można bowiem użyć zarówno stal, jak i stopy aluminium czy brąz. Również forma metalu można być różna. 

Producenci mogą korzystać z blach, kształtek czy rur. Czasami można zastosować również odlewy. Aby zabezpieczyć metal przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych pokrywane są warstwą środka zabezpieczającego, mogą być również malowane.

Rodzaje schodów metalowych

Przy projektowaniu schodów producent jest ograniczony praktycznie tylko swoją wyobraźnią. Z przykładowych rozwiązań można zdecydować się na spiralną klatkę schodową. Tego typu rozwiązanie cechuje się tym, że zajmuje stosunkowo mało miejsca. 

Zewnętrzne schody z metalu mogą mieć również formę drabiny schodkowej. Jest to chyba jedno z najprostszych do zastosowania rozwiązań. Kolejne rozwiązania to tzw. schody łukowe. Jak widać jest z czego wybierać. A producent schodów metalowych może jeszcze zawsze zaproponować coś innego, nietypowego od siebie lub pozostawić decyzję wyobraźni klienta. 

Zobacz na: http://heyk.pl/schody-metalowe/