Bardzo powszechna jest sytuacja w której ktoś kupuje używany samochód gdzie poprzedni właściciel zapewniał, że auto jest bezwypadkowe i w świetnym stanie technicznym.

Często jest tak, że szybko okazuje się, że pojawia się w nim wiele wad, które świadczą o tym, że kupujący nawet nie zadał sobie trudu aby zweryfikować zapewnienia sprzedającego. Dlatego bardzo istotne jest aby sprawdzić auto przed dokonaniem zakupu.

Sprawdzanie samochodu przed zakupem

W związku z tym nasuwa się pytanie: co sprawdzić w aucie przed zakupem? Przede wszystkim należy dowiedzieć się jak najwięcej o historii poprzednich właścicieli.

Nie należy przyjmować zapewnień sprzedawcy, nawet jeżeli przedstawia nam książeczkę serwisową z wymaganymi pieczątkami. Najlepiej skontaktować się ze stacjami obsługi, które były odpowiedzialne za naprawę samochodu. Takie wizyty powinny być odnotowane w komputerze.

Co jeszcze sprawdzić

Jeśli kupujemy auto sprowadzone przez handlarza z zagranicy, należy skontaktować się z poprzednim właścicielem. Dzięki temu możemy wpisać w przeglądarce internetowej imię i nazwisko oraz adres, które są w dowodzie rejestracyjnym, dzięki czemu możemy ustalić nawet numer telefonu. Koniecznie należy sprawdzi deklaracje o bez wypadkowości auta.

Osoby zadające sobie pytanie co sprawdzić w aucie przed zakupem, mogą przeznaczyć dodatkowo ok 200-500zł na koszt badania punktów stałych płyty podłogowej, które jest o wiele skuteczniejsze niż badanie grubości lakieru.